logo Kram. Pralnia dywanów i verticali

Pierzemy
również
verticale

Oferta

Profesjonalne czyszczenie dywanów, verticali, wykładzin, obić mebli tapicerowanych itp.

Nasza oferta skierowana jest do firm i klientów indywidualnych. Przyjmujemy zlecenia jednorazowe i stałe. Oferujemy przystępne ceny. Wystawiamy faktury VAT.

Pranie dywanów

Najczęściej trafiają do nas dywany codziennego użytku – domowe i z biur. Po rozłożeniu ich w hali pralniczej i oględzinach, dobieramy środki i sposoby prania. Posiadamy nowoczesne urządzenia, które zapewniają skuteczne czyszczenie. Jeśli dywan lub chodnik jest poplamiony, najpierw spieramy największe zabrudzenia. Używamy do tego specjalnych środków oraz stosujemy kilka wypracowanych przez lata sposobów.

Naszą zasadą jest pranie na leżąco, nie w maszynie piorącej, w której dywany mogą stracić sztywność. Dywan nie powinien zostać przemoczony, gdyż może się pofałdować lub powyciągać. Po praniu płuczemy czystą wodą, aby zmyć dokładnie detergent. Jeśli Państwo sobie życzą, możemy zlikwidować roztocza. Używamy do tego celu gorącej pary. Jesteśmy zwolennikami metod naturalnych i dlatego środków chemicznych używamy oszczędnie. Suszymy w warunkach naturalnych, gdyż powolny przepływ powietrza przez tkaninę lepiej wpływa na dywan, niż suszenie gorącym powietrzem. Ta metoda jest korzystna dla delikatnych dywanów wełnianych oraz dla wrażliwych na gorąco tkanin syntetycznych.

Dywany cenne i zabytkowe, kilimy, gobeliny

Każdy dywan jest inny i do każdego podchodzimy indywidualnie. Rodzaj materiału, z którego został zrobiony, rodzaj zabrudzeń decyduje o sposobie prania, ale dywany zabytkowe lub szczególnego pochodzenia wymagają troski i uwagi. Zawsze prosimy klientów o informacje, jak dywan jest użytkowany i w zależności od tego, dobieramy odpowiedni sposób prania. Do dywanów delikatnych używamy miękkich szczotek i specjalnych, delikatnych środków piorących. Czasem dywan wymaga jedynie odświeżenia i wtedy unikamy używania inwazyjnych substancji. Niektóre dywany, tak jak kilimy i gobeliny pierzemy ręcznie – ich faktura nie pozwala na zastosowanie urządzeń mechanicznych. Naszym celem i ambicją jest, by dywan był czysty i w doskonałym stanie.

Obszywanie dywanów i wykładzin

Obszywamy nićmi wełnianymi i wiskozowymi.

Nici wełniane polecamy do dywanów wełnianych, choć niektórzy klienci wolą połyskującą nić wiskozową. Nić wełniana jest matowa. Kolor dobieramy do dywanu, ale zawsze konsultujemy z klientem. Połączenie kolorów kontrastowych, w przypadku dywanów o nowoczesnym wzorze daje bardzo ciekawe efekty. Dywany klasyczne najczęściej obszywamy w kolorze tła lub w kolorze przeważającym, na przykład największego wzoru.

Dywany syntetyczne, które są połyskliwe zazwyczaj obszywa się nicią wiskozową, jeśli dywan jest matowy – warto zastosować nić wełnianą, która będzie współgrać z kolorem i wzorami.

Apretura usztywniająca

Piorąc dywany, nie przemaczamy ich i staramy się, by nie utraciły swojej naturalnej sztywności. Jednak po kilku latach użytkowania i czyszczenia, dywan może stracić sztywność i w ten sposób elegancję. Jeśli taki dywan do nas trafi, proponujemy Klientom pokrycie spodniej warstwy specjalną substancją usztywniającą. Substancja ta jest nieszkodliwa dla ludzi i zwierząt. Na usztywnionym dywanie mogą bezpiecznie bawić się dzieci.

Cięcie na wymiar

Skrócenie i zmniejszenie może być czasem sposobem na odświeżenie dywanu, który ma uszkodzone krawędzie. Wycinamy je, a dywan obszywamy i wygląda jak nowy. Niektórzy z państwa chcą też zmienić kształt. Robimy nawet owale z prostokątów i koła z kwadratów! Rozumiemy, że oferta sklepów nie zawsze Państwu odpowiada i chcecie dostosować dywan do własnych potrzeb. W sprzedaży są też piękne wykładziny sprzedawane na metry. My możemy zrobić Państwu z zakupionej tkaniny dywan, chodnik a nawet wycieraczki.

Drobne naprawy

Podklejanie podszewki – wiele dywanów posiada bawełnianą podszewkę na spodniej części. Podszewka jest przyklejana specjalnym klejem, który w trakcie użytkowania traci swoje właściwości. Jeśli trafi do nas dywan z taką wadą, podkleimy go lub uzupełnimy(?).

Pranie tapicerki

Meble miękkie – fotele, kanapy i pufy pierzemy u klienta. Jeśli mebel składa się z osobnych poduch, możemy je przyjąć do prania u nas. Wielu z państwa posiada meble ogrodowe z miękką wyściółką lub miękkie elementy wyposażenia przyczep kempingowych i łodzi. Zachęcamy do przywiezienia do nas siedzisk i oparć z ławek i foteli, które całe lato stały na dworze.

Samochody – tapicerka i podsufitka samochodowa jest siedliskiem różnego rodzaju zabrudzeń. Można ją wyprać i wysuszyć. Wywabiamy też plamy i zapachy, które pojawiają się gdy samochodem jeżdżą psy.

Możliwy odbiór u klienta

Dostosowujemy naszą ofertę do indywidualnych potrzeb klienta.

Sprzedaż niemieckich środków czystości

Prowadzimy również sprzedaż najwyższej jakości oryginalnych niemieckich środków czystości.

 

Zapraszamy