Czy może być moda na dywany? Cóż, można zaobserwować pewne trendy czy standardy, ale na pewno nie jest to środowisko tak dynamiczne, jak branża odzieżowa.

Obecnie popularne są dywany naturalne, takie jak dywany wełniane i dywany z juty. Są one cenione za swoją trwałość, jakość i ciepło, jakie dają. Dywany orientalne, takie jak perskie czy indyjskie, są również uwielbiane za swoją piękno i unikalny wzór – jednak są drogie i raczej nie spotkamy ich zbyt wiele w polskich domach. Niezmierne popularne są zaś wszelkiego rodzaju dywany z tworzyw sztucznych, takie jak polipropylen, ze względu na swoją trwałość i łatwość utrzymania czystości – no i cenę.

Jest jednak jeszcze jeden, jakże popularny (zwłaszcza w pokojach dziecięcych) dywan, który znamy wszyscy doskonale: shaggy, czyli ten z długim włosiem, który cieszy się popularnością ze względu na swój miękki, przytulny charakter.

Dywan typu shaggy – z czego jest wykonany?

Dywan typu shaggy jest zwykle wykonany z naturalnego lub sztucznego włókna, takiego jak wełna, poliester lub akryl. Włókna te są długie i grube, co daje dywanowi charakterystyczną, miękką i puszystą teksturę. Dlatego jest on tak bardzo lubiany przez dzieci.

Dlaczego dywany typu shaggy są tak popularne?

Dywan typu shaggy ma kilka zalet, w tym:

  • Miękka i przyjemna tekstura, która jest wygodna w dotyku i sprzyja wypoczynkowi.
  • Doskonale izoluje termicznie i akustycznie, co jest szczególnie ważne w chłodniejszych pomieszczeniach lub w mieszkaniach z dużym hałasem z zewnątrz.
  • Włókna tego typu dywanów są dość grube i długie, co skutkuje tym że dywan jest odporny na zabrudzenia i łatwiej utrzymać go w czystości.
  • Możliwość doboru koloru i wzoru, który pasuje do stylu wnętrza i osobistych preferencji
  • Przyjemne w dotyku włókna dają uczucie ciepła i komfortu.

 

Jak prać dywany typu shaggy?

Dywany typu shaggy zdecydowanie warto prać w profesjonalnej pralni, ponieważ:

  • Wymagają specjalistycznego sprzętu i środków czyszczących, które są niedostępne dla przeciętnego użytkownika.
  • Dywany te mają gęste i długie włókna, które mogą być trudne do dogłębnego oczyszczenia za pomocą zwykłych metod domowych.
  • Profesjonalne pranie dywanów pozwala na usunięcie zanieczyszczeń, takich jak kurz, roztocza, alergeny, bakterie itp.
  • Pranie dywanów w profesjonalnej pralni pozwala na odświeżenie i przywrócenie im pierwotnego koloru i wyglądu.
  • Profesjonalne pranie dywanów pozwala na wydłużenie ich żywotności, a także zwiększenie ich higieny.

Sprawdź też inne nasze wpisy